Już dziś wybierz radość (mój trik nr 1)

Radość, depresja, e-wspólnota, marzenia, Winnica Radości

W moich obserwacjach przekonuję się nieustannie, że radość jest wynikiem zrównoważonego rozwoju w trzech wymiarach człowieka: duchowym + fizycznym + mentalnym. 

Jeśli, któraś z tych warstw jest osłabiona, cały człowiek podupada. Dlatego jest tak istotne, by nie zaniedbywać ani ciała, ani ducha, ani rozumu.

Jak już wiesz, radość pochodzi wyłącznie od Boga i jest całkowicie darmowa, ale... trzeba o nią zawalczyć. To pewien trud, który trzeba włożyć, jeśli pragniesz prawdziwego szczęścia. Pamiętaj jednak o zasadzie: kiedy czynisz to, co trudne, twoje życie z czasem staje się łatwe. Kiedy czynisz to, co łatwe, twoje życie w pewnym momencie stanie się bardzo trudne. W jaki sposób uzyskać radość? Możesz wypróbować na sobie kilka moich sprawdzonych sposobów, które będę dla ciebie regularnie umieszczała. Gwarantuję ci, że po regularnym i konsekwentnym stosowaniu zasad, o których piszę, realnie doświadczysz poprawy swojego życia, inspiracji, otworzysz się na głos Wszechmocnego, Jego kreatywność, otrzymasz pokój ducha, motywację i wejdziesz w Boskie więcej.
Pamiętaj, że dobre samopoczucie utrzymuje się w nas nawet do 7 godzin! Pomyśl tylko, że możesz powtarzać codziennie wszystkie „triki”, by realnie doświadczać satysfakcji, pasji życia i szczęścia, a potem jeszcze rozdawać tę radość innym. Zaczynamy! Trik nr 1 :

MEDYTACJA

Jest duża różnica między wiedzą a mądrością. Jest kolosalna przepaść między mądrością wyuczoną na studiach, kursach czy szkoleniach, a mądrością życiową, której nie uczą w żadnej ze szkół. Mądrość jest przepustką do prawdziwie udanego, spełnionego i zachwycającego życia.

Absolutny priorytet mojej codzienności i stuprocentowy pewniak radości, pokoju i motywacji to medytowanie Pisma Świętego. Zauważam, że poznanie prawdy i nadzwyczajnej mądrości Bożej, która wypływa z Biblii, automatycznie generuje we mnie radość, pewność i odwagę działania, a zaraz potem wzrost poczucia własnej wartości.

Masz problem? Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Wszystko ci się wali? Nie żyjesz pasją? Jesteś wciąż niespokojny i nie wiesz, jak temu zaradzić? Pismo Święte to najmądrzejsza książka na świecie, która zawiera wszystkie odpowiedzi na twoje pytania i pokazuje, w jaki sposób rozwiązać twoje sprawy. Doświadczam bez przerwy, jak Biblia cudownie ożywa w moim życiu, bo Bóg bardzo chętnie potwierdza mi jak potężną moc ma Jego słowo.

Nie ma szans, by po:

  1. przeczytaniu fragmentu z Biblii oraz
  2. (chociaż kilkuminutowym) rozważeniu go

nie wpłynęła nagle do mojego umysłu potężna dawka inspiracji czy ekstra mądre natchnienia.

Bardzo lubię zaznaczać markerem zdania, które mnie intrygują, ciekawią, poruszają, a potem odnosić je do swojego życia, czyniąc refleksję nad tym, co robię, jak robię, co można poprawić, jakie nowe rozwiązania wdrożyć, co odrzucić, w jaki sposób zrealizować moje pragnienia. Z taką wiedzą i mądrością trudno mnie zmanipulować, złamać, szybko odkrywam fałsz, otrzymuję spokój ducha, podejmuję trafne decyzje i mknę przed siebie jak zaostrzona strzała (Iz 49,2). Moja pewność siebie automatycznie wzrasta, gdy w czasie medytacji odkrywam swoją tożsamość - kim właściwie jestem, po co żyję, jakie jest moje powołanie, dokąd zmierzam, jaka jest moja obecna sytuacja i co zrobić, aby moje problemy się rozwiązały, co jest dla mnie ważne i wartościowe, co mnie cieszy, co mnie smuci, co mnie pasjonuje, co jest moją zdecydowanie mocną stroną, co słabością, czego pragnę, a co nie jest warte poświęcania mojego cennego czasu itd. Medytacja wpływa przede wszystkim na twój rozwój duchowy, ale bardzo szybko przekonasz się, że pociągnie za sobą wzrost w sferze mentalnej i fizycznej.

Dlaczego medytacja jest takim cudownym narzędziem, który generuje radość? Kiedy czytasz i wprowadzasz Słowo samego Stwórcy do swego życie, realnie dzieją się cuda i znaki, o jakich mówi Biblia. Gwarantuję ci, że Bóg sam będzie ci potwierdzał potęgę swego słowa, gdy ty zdecydujesz otworzyć na nie swe uszy.

Przekonaj się, z jakiej doliny smutku i porażki wyprowadził mnie Bóg, jak zaczął do mnie mówić, a potem jak rozpoczął spełniać moje marzenia. Dzięki moim spostrzeżeniom i radom nauczysz się medytować nad słowem Bożym, a wówczas ruszysz z miejsca i zobaczysz rękę Wszechmocnego w każdej dziedzinie twojego życia. O to modlę się też każdego dnia!

Niech cię spotka wiele radości!

Kategoria: 
Radość

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.