Co widzisz?

Marzenia, Pismo Święte, Jezus, e-wspólnota

Wszystko zaczyna się od wyobraźni. Jeśli nie masz wizji, to zgadnij co się wydarzy w twoim życiu? Nic!

„I skierował Pan następujące słowa do mnie: <<Co widzisz, Jeremiaszu?>> Odrzekłem: <<Widzę gałązkę drzewa czuwającego>>. Pan zaś rzekł do mnie: <<Dobrze widzisz, bo czuwam nad moim słowem, aby je spełnić>>” (Jr  1,11-12). W dalszym rozdziale Bóg znów pyta Jeremiasza o to, co widzi. I on znów dzięki rozbudzonej wyobraźni ma wizję. Co by było, gdyby Jeremiasz odpowiedział Bogu: „Nic nie widzę, Panie”. Nie miał by pojęcia, co zamierza Bóg względem niego i ludzi wokół niego, co się wydarzy, jak będzie wyglądało jego życie, do czego Pan go powołuje, co mu oznajmia. Bóg mówi: "Obwieszczam od początku to, co ma przyjść, i naprzód to, co się jeszcze nie stało" (Iz 46,10). Zarówno Jeremiasz, jak i Izajasz korzystali z daru wyobraźni i Bogu bardzo się to podobało, bo mógł On obwieszczać im rzeczy, które miały dopiero nastąpić.

Albert Einstein mówił, że wyobraźnia jest wszystkim; jest zapowiedzią tego, co ma nastąpić. Wyobraźnia to taki dar, który pozwala ci kreatywnie myśleć. Dzięki wyobraźni jesteś błyskotliwy, przenikliwy i przewidujący. Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak cennym darem obdarzył mnie Bóg. Jednak przez lata przebywania z Nim odkryłam, w jaki sposób rozwijać swoją wyobraźnię tak, by móc widzieć rzeczy przyszłe.

Wizja jest efektem wykorzystywania daru wyobraźni. Czy wiesz, że ten dar jest w uśpieniu, gdy przestajemy czytać wartościowe i mądre książki, przestajemy podejmować refleksję, gdy poddajemy się lękowi, godzimy się na to, co jest, wpadamy w niewolę zabiegania, a „nie mam czasu” staje się naszym mottem życiowym. Wyobraźnię zabija papka informacyjna. Z doświadczenia wiem, że wyobraźnia genialnie rozciąga się podczas medytowania Pisma Świętego! Nic jej tak nie rozwija jak wchodzenie w sceny z Ewangelii i wyobrażanie sobie ich. Medytacja lub kontemplacja nad fragmentami z Biblii to znakomite narzędzie do tego, by Bóg mógł zacząć wkładać w twoją rozbudzoną wyobraźnię wizję rzeczy przyszłych. Tak dzieje się w moim życiu nieustannie od 21.02.2011 r. Każdy kolejny rok to przyspieszenie, awans, cudowne zmiany i realizacja wielkich wizji Bożych, które pojawiają się w mojej wyobraźni, o czym możesz przeczytać w mojej wspaniałej i niezwykłej książce.

Jezus mówi, że gdy zstąpi na nas Duch Święty, wtedy oznajmi nam rzeczy przyszłe (J 16,13). Co byś odpowiedział Bogu, gdyby dziś zapytał ciebie: „Co widzisz?". Oby nie było to: "Nic, Panie". Możesz to zmienić - korzystając z mojej metody przedstawionej ci w poprzednim poście, czyli spróbować wejść w ciszę i przywołać Ducha Świętego, aby napełnij twoje myśli Swoimi wizjami. Może będzie to wizja ciebie przemawiającego do tysięcy ludzi albo powracającego do szkoły, by zdobyć wyższe wykształcenie. A może Bóg pokaże ci nową wspólnotę, którą będzie chciał przez ciebie utworzyć; dom i wskazówkę, by go uporządkować; egzotyczne wakacje, podczas których uzdrowi twoje małżeństwo; oświadczyny w romantycznym miejscu. Być możesz ujrzysz to, co ja ujrzałam w swojej wyobraźni kilka lat temu, a mianowicie zaproszenie, by częściej Go adorować, co ostatecznie pozwoliło mi wspiąć się na wyżyny marzeń. Może zobaczysz siebie uczestniczącego w rekolekcjach w całkowitej ciszy czy pomagającego w bardzo konkretny sposób bezdomnym lub więźniom. Aby stać się prawdziwie błyskotliwym, przenikliwym, wejść w swoje powołanie i poznać Boże inspiracje potrzebujesz trochę się ponudzić, zamilknąć i uciszyć – zatrzymać, zwolnić, robić mniej, wyłączyć telewizor, komórkę, posłuchać. Większość z nas jest tak zajęta rzeczami, które musi robić, że nigdy nie zabierze się za rzeczy, które chce robić i nigdy nie znajdzie czasu, by pomyśleć nad tym, co Bóg chce, byśmy robili.

Kiedy przyjmiesz to, co w twojej wyobraźni pokaże ci Duch Pana, to zaczniesz odkrywać też nowe metody, pomysły, okoliczności, zostaniesz napełniony wiarą, pojawią się kontakty, sytuacje, w cudowny sposób finanse, nastąpi przemiana wielu serc, a Pan będzie czuwał nad tym, by wypełnić swoje słowo względem ciebie. A wtedy to, co wewnątrz ciebie zacznie w nieprawdopodobny sposób pojawiać się też na zewnątrz!

Możesz razem ze mną ćwiczyć swoją wyobraźnię i wspinać się o stopień wyżej na szczeblach swojego życia. Opracowałam do tego celu książkę, która ma za zadanie ci w tym pomóc. Jeśli zastosujesz wskazówki i użyjesz narzędzi, które tam proponuję, to gwarantuję ci, że za rok nie będziesz tu, gdzie jesteś obecnie, ale będziesz tam, gdzie zawsze chciałeś być.

Niech cię spotka wiele radości!

Kategoria: 
Marzenia

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.